ege ve akdeniz genç iş adamları dernekleri federasyonu

“DÜNDEN BUGÜNE EGAFED”100.TOPLANTI (DENİZLİ GİAD)

18-09-2020

Ege Akdeniz Bölgesi Genç İşadamları Federasyonu’nun (EGAFED) 100. toplantısı, Denizli Genç İşadamları Derneği’nin (DEGİAD) ev sahipliğinde gerçekleşti.
“Dünden Bugüne EGAFED” toplantısı Pamukkale Tripolis Hotel’de yapıldı. Toplantıya TÜGİK Başkanı Erkan GÜRAL,EGAFED Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Volkan TURGUT,EGAFED kurucu Başkanı Ufuk SEMERCİALBAZ,kurucu üyeleri,1.ve 2. dönem Başkanı Hazim SESLİ,3.ve 4.dönem Başkanı ve Yik Başkanı Efkan CEYLAN, EGAFED'te görev almış yönetim kurulu üyeleri ve GİAD başkanları katıldı.
Toplantıda, ebediyete intikal edenDEGİAD7. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Güneş ÖZSOY ve Uşak GİAD 7. Dönem Kurulu Başkanı Barış BATTAL da unutulmadı. ÖZSOY ve BATTAL’ın fotoğraflarının yer aldığı masaya karanfiller bırakıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan DEGİAD Başkanı Melek SÖZKESEN, federasyonun temellerinin 31 Ekim 2003’te Denizli’de atıldığını, kuruluş dönemi başkanlığını da Ufuk SEMERCİALBAZ’ın yaptığını anımsattı.
EGAFED’in kuruluşunun üzerinden 11 yıl geçtiğini ve 100. Toplantıya ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren SÖZKESEN, “7 GİAD’ın birleşerek oluşturduğu EGAFED’in daha da büyümesi,kurumsallaşma sürecini tamamlaması, diğer sivil örgütleriyle iletişimini kuvvetlendirmesi, GİAD üyelerinin gerek iş gerek özel yaşamlarının gelişimlerine daha fazla katkıda bulunması, konfederasyon için daha da kıymetli katma değer yaratması hepimiz için haklı bir beklentidir. Bu beklenti hayal değildir. Beklentinin gerçekleşeceğine olan inancımız, kuvvetini EGAFED’in bugüne kadar yaptıklarından almaktadır” dedi.
Katılımcıların birliğini görmekten sevinç duyduğunu belirten EGAFED Kurucu Başkanı Ufuk SEMERCİALBAZ “11 yılın verdiği keyif ile karşınızdayız. Bugünlere sizlerin sayesinde geldik. Çıktığımız bu yolda en iyi şekilde ilerlediğimizi düşünüyorum. Şimdiki yönetimde bulunan arkadaşlarıma çalışmalarında başarılar diliyorum. 100. Toplantımızı gerçekleştirdikleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.
EGAFED 1. ve 2. Dönem Başkanı Hazim SESLİ, uzun bir aradan sonra eski dostlarla buluşmanın kendisini duygulandırdığını söyledi. Sesli, “Bu konfederasyonun kurulması çok zor gerçekleşti. Ancak, kuruluşu çok zor gerçekleşen sivil toplum kuruluşlarının geleceğe daha sağlam kilitlendiğini ve daha sağlam ayağının bastığını görüyoruz. Bugün bu salon bu kadar doluysa o gün atılan temelin sağlam ve doğru şeklide atıldığını, doğru kararlar verildiğini görüyorum. Ne olursa olsun kurulan bu sivil toplum kuruluşları insana bir şeyler katıyor. Ben bu kuruluşa katıldığım için çok mutluyum” ifadelerini kullandı.
EGAFED 3.ve 4.dönem Başkanı,Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Efkan CEYLAN, EGAFED’in 100. Yönetim Kurulu toplantısı vesilesiyle sizlerle bir arada bulunmaktan ve sizlere hitap etmekten büyük bir memnuniyet duymaktayım. Bir sivil toplum kuruluşunun yüzüncü yönetim kurulu toplantısını yapıyor olmasının birçok anlamı vardır: Bana göre bu toplantının en büyük anlamı ve değeri; EGAFED’in ciddiyetini, istikrarını ve üyelerinin kalitesini ortaya koymuş olmasıdır.Bizim gibi sivil toplum kuruluşlarında istikrar çok önemlidir. Zamana yenik düşmeyen, tam tersine zamanın ruhunu yakalayan kurumlar ayakta kalabilirler. Ben inanıyorum ki; EGAFED’de zamanla başarılılarını katlayarak artıracaktır.
Türkiye’nin büyümesi, gelişmesi, yarınlarının bugünlerden çok daha iyi olması adına bizler üzerimize düşenleri yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Kim ne derse desin, kim nasıl düşünürse düşünsen kesin olan bir şey vardır: Türkiye’yi sırtlayan ve geleceğe taşıyan en temel dinamik iş dünyasıdır. Yani üretimdir, yatırımdır ve girişimdir.
Bu yüzden özellikle bizim gibi girişimci ve ekonomi ağırlıklı kurumların görüşleri ve fikirleri son derece değerlidir. Siyaset alanında da, iktisadi alanda da, toplumsal alanda da bizim görüşlerimiz dikkate değerdir, dikkate alınmak durumundadır.Daha önce de birçok toplantıda dile getirdiğim gibi; bizler esas olarak kamuoyu önderi sıfatı taşıyan insanlarız. Dolayısıyla içinden geldiğimiz toplumun, kamuoyunun ve iş dünyasının sorunlarına ve çözümlerine herkesten daha çok duyarlıyız.EGAFED’in bütün yöneticileri ve üyeleri bu sorumluluğun gereklerini fazlasıyla yerine getirmektedirler.
EGAFED’in bu toplantısı nedeniyle, iş dünyamızın dikkatine sunmak üzere, Ege ve Akdeniz’in sekiz ilini kapsayan bir genel çalışma hazırladık. Bu çalışmanın EGAFED ve iş dünyamız için faydalı olacağını umut ediyorum.Çağımızda her yatırımcı ve girişimci öncelikli olarak yatırım alanlarını belirlemek için araştırma yapmaktadır. Fakat ne yazık ki bu araştırmalarda kullanmak üzere gerekli veriler yeterli değildir. Biz bu çalışmamızla bir miktar da olsa bazı illerimizin yatırım olanaklarını, fırsatları ve riskleri bir araya getirmeye çalıştık.
İllerimizin temel ekonomik ve gelişmişlik göstergeleri, sanayi altyapıları, yatırım ve istihdam alanları gibi girişimcilere yol gösterebilecek analizleri bir arada değerlendirdik. Bu çalışmayı yaparken temel amacımız; EGAFED üyesi olan veya olmayan işadamlarımızın bir bakışta fikir edinmelerini, yatırım ve işbirliği fırsatlarını görmelerini sağlamak olmuştur. Çok daha ayrıntılı ve üyelerimize rehber olacak çalışmalar da ilerleyen günlerde mutlaka hazırlanacaktır.
Ege ve Akdeniz Bölgesi Genç İşadamları Dernekleri Federasyonu (EGAFED) kurulduğu günden bu güne büyük bir sorumlulukla genç işadamlarımızın temsilcisi olma misyonunu yerini getirmiştir. Bizler bir yandan işadamı olmanın gereklerini yerine getirirken, diğer yandan da etkin bir sivil toplum kuruluşu olmanın bizlere yüklediği sorumlulukla hareket ettik.Ekonomi ağırlıklı sivil toplum kuruluşlarının düzenli olarak bir araya gelmeleri, görüş alışverişinde bulunmaları; üyeler arasındaki diyaloğun istikrarı açısından son derece önemlidir. Çünkü sivil toplum örgütlerinin varlık nedeni; değişen ve sürekli yeni biçimler alan ekonomik, sosyal ve toplumsal gelişmeleri ıskalamadan gerekli planlamaları yapmaktır. EGAFED; her an farklılaşan iktisadi gelişmeleri zamanla yarışarak değerlendirmek, doğru analizleri yapmak ve üyelerine yeni ufuklar açmak durumundadırlar.
Türkiye ekonomi başta olmak üzere, reel sorunların çözümüne odaklanmak zorundayız. Zaten bizler gibi sivil toplum kuruluşlarının bir amacı da budur. Yani bizler somut sorunlar karşısında, hiçbir çıkar ve ayrımcılık gözetmeden somut çözümler ve projeler ortaya koyarak yolumuza devam ederiz. Türkiye’nin genç işadamları olarak doğruları destekler, yanlışları eleştirir, çözüm yollarını gösteririz.EGAFED yıllardır bu amaç etrafında toplanan işadamlarının ortak çatısıdır ve öyle olmaya da devam edecektir.
EGAFED Başkanı Ahmet Volkan TURGUT, EGAFED Bugün burada Ege ve Akdeniz Genç İşadamları Dernekleri’nin el ele vererek 31 Ekim 2003 yılında kurduğu federasyonumuzun, 100.Yönetim Kurulu toplantısı vesilesiyle bir arada olmanın mutluluğunu ve haklı onurunu birlikte yaşıyoruz.
Evet, 2003 yılında kurucular kurulumuzun yaktığı ateş, bugün 100. toplantı ile yanmaya devam ediyor. Aslına bakılırsa bu bir başarı hikâyesidir. Bulunduğunuz bölgedeki işadamlarının tanışması, ortaklık kurması veya birlikte iş yapması, birbirine yön vermesi, değer katması çok önemli başarılardır. Bu başarı hikâyesinde emeği geçen herkese özellikle teşekkür ediyorum. Çünkü EGAFED’in ülke çapındaki bilinirliği sizlerin sayesinde gerçekleşti. Bizim şu anda yaptığımız ise başlangıçtan beri hiç sönmeyen ateşi devam ettirmek oldu.
Daha önce söylediğim gibi herkesin emeği var bu başarı hikâyesinde. Hiç aksatmadan 100.toplantıya ulaşmak için işimizden, ailemizden ve diğer sorumluluklarımızdan fedakârlık yaparak büyük bir özveri gösterdik. Aramızda tüzük gereği üyelikten düşen arkadaşlar bile bu aileden hiç kopmadılar.
Kuruluştan bu yana 100.toplantıya ulaşmamızda emeği geçen Antalya, Aydın, Denizli, Didim, Eğirdir, Eskişehir, Gazipaşa, Isparta, Kuşadası, Kütahya, Marmaris, Muğla,Senirkent,Simav, Söke, Uşak ve Yalvaç GİAD ’ın tüm başkan, yönetici ve üyelerine teşekkür ediyorum.
EGAFED demokrasi ve insan haklarına bağlı, inanç ve özgürlüklere saygılı, Atatürk’ün ilkelerine sadık, toplumsal yapıyı geliştiren, laik, çağdaş, demokratik yapısının yanında Ege ve Akdeniz’i birleştiren genç gücün kısa adıdır.
Göreve geldiğimiz günden beri “Türkiye’nin petrolü gençlerdir” diye kullandığımız bir slogan var.Bu sloganın ışığında gelişme adına, sanayileşmek adına, bölgesel kalkınma adına, çağdaşlaşma adına, bizleri biz yapan değerlere sahip çıkarak emin adımlarla daima ileriye yürümeye devam edeceğiz.
Hepinize teşekkürlerimi sunarım,İyi ki varsınız…
TÜGİK Genel Başkanı Erkan GÜRAL, EGAFED’in konfederasyona bağlı en aktif federasyon olduğunu belirterek, “EGAFED’in 100. programında böyle renkli simalar görmek son derece anlamlı. Ben bu vesile ile geçmiş dönemlerden günümüze kadar emek harcayan dostlarıma arkadaşlarıma teşekkür ederim. Bugüne kadar sarf edilen emek daha çok devam edecek” diye konuştu.
100.toplantı günün anısına sunulan plaket töreni ile son buldu.

Bizimle bağlantı kurun, yenilikleri öğrenin...     
egafed
Ege ve Akdeniz Bölgesinde Kurulu bulunan Genç İşadamları Dernekleri, çalışmalarında birlik ve uyumu sağlamak ve Ege – Akdeniz Bölgesinde üst düzeyde bir yönetim kuruluşunu oluşturmak üzere “ EGE AKDEN...
devamını oku
ANLAŞMALI OTELER   
BÜLTEN’E ÜYE OLUN   

Copyright 2014 EGAFED | Tüm Hakları Saklıdır. | Kullanım Koşulları