ege ve akdeniz genç iş adamları dernekleri federasyonu

EGAFED 115.YÖNETİM KURULU TOPLANTISI KUŞADASI’NDA GERÇEKLEŞTİ

14-08-2020

Kuşadası Genç İş Adamları Derneği'nin ev sahipliğini yaptığı Ege Akdeniz Bölgesi Genç İş Adamları Dernekleri Federasyonu'nun 115. Yönetim Kurulu Toplantısı Kuşadası İlayda Avantgarde Hotel'de gerçekleşti.

Kuşadası Giad Başkanı Sadettin TÜRKMEN yaptığı açılış konuşmasında yerel ve ulusal beklentilerinden bahsetti ve sanal ortamda rezervasyon engellerinin kaldırılmasına ilişkin dileklerini sıraladı. Efes Kongre Merkezi'nin önemine de değinen TÜRKMEN, yatırımcıların göç sorununa da değindi. Jeotermalin Kuşadası için çok önem taşıdığını fakat olumlu ve olumsuz etkilerinin yeterince araştırılıp faaliyete geçirilmesinin daha uygun olacağını söyledi. Sadettin TÜRKMEN konuşmasını iyi dilekleriyle sonlandırdı.

Toplantının basın açıklamasını yapan EGAFED BAŞKANI Süleyman ERDAŞ “ Yik Başkanım, Değerli Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarım, Dernek Başkanlarım, Saygıdeğer misafirler, basınımızın güzide temsilcileri;
EGAFED Yönetim Kurulu Toplantısına hoşgeldiniz.
Diğer bölgelerden önemli zamanlarını ayırarak toplantımıza katılarak bizlere güç veren Yönetim Kurulu arkadaşlarıma huzurlarınızda teşekkür ederim.

Değerli arkadaşlar EGAFED olarak federasyonumuza üye olan İş Adamları Derneklerimizin ev sahipliğinde bölgemizdeki il ve ilçelerde her ay düzenli toplantılar düzenlemekteyiz. Bugün Kuşadası derneğimizin ev sahipliğinde burada toplanmış bulunmaktayız.

Amacımız bölgeye ekonomik anlamda ciddi katkılar sağlayan İş Adamı üyelerimizin yaşadıkları bölgedeki sorun ve çözüm önerileri hakkında kamuoyu oluşturarak destek vermektir.

Değerli arkadaşlar az önce Sadettin Başkanım önemli bir fizibilite çalışması yaparak bu bölgenin sorunları ve çözüm önerileriyle ilgili çok önemli konulara değindi. Kuşadası bu bölgenin çok önemli turizm destinasyonuna sahip bir bölgedir. Kruvazör gemi turizmi, tarihi Selçuk Efes Antik Kenti, inanç turizmi Meryem Ana Türbesi ile bu kadar turizm çeşitliliği olan, ülkenin en büyük kongre merkezinin de burada olduğu bir bölgenin turizmden istediği payı alamaması gerçekten üzücüdür. Başkanımın da bahsettiği verilere bakıldığında Kuşadası'nın hakettiği değeri göremediğini fark ediyoruz bunun çözümünün de sivil toplum dayanışması ile yerel ve genel yönetimlerin üstüne düşen görevi yerine getirmesiyle aşılacağına inancımız tamdır.

Ticari ve ekonomik anlamda ülkede bir belirsizlik, tedirginlik olduğu malumunuz. Yaşanan terör olayları Ortadoğu'daki belirsizlik, Avrupa ile yaşanan kriz dış yatırımcıyı , sanayiciyi, turizmciyi huzursuz etmektedir.

Değerli arkadaşlar, geçtiğimiz hafta ülkemizde bir referandum oylaması yapıldı. Bu oylama sonucunda çıkan sonucun ülkenin ekonomisi, istikrarı ve huzuruna ne getirip ne götüreceğinin hep birlikte yaşayıp göreceğiz.

Değerli dostlar, çağdaş, laik,güçlü bir ülke için geçmiş Atalarımıza saygıyı gelecek nesillerimize vatan sevgisini aşıladığımız sürece Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır.

Saygıdeğer arkadaşlar, toplantı gündemimiz yoğun olduğu için konuşmamı bitirirken dostluğumuzun, birliğimizin, bütünlüğümüzün daim olması dileğiyle hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. ”dedi.

EGAFED Gündem maddeleri de görüşüldükten sonra toplantı sona erdi.

Bizimle bağlantı kurun, yenilikleri öğrenin...     
egafed
Ege ve Akdeniz Bölgesinde Kurulu bulunan Genç İşadamları Dernekleri, çalışmalarında birlik ve uyumu sağlamak ve Ege – Akdeniz Bölgesinde üst düzeyde bir yönetim kuruluşunu oluşturmak üzere “ EGE AKDEN...
devamını oku
ANLAŞMALI OTELER   
BÜLTEN’E ÜYE OLUN   

Copyright 2014 EGAFED | Tüm Hakları Saklıdır. | Kullanım Koşulları