ege ve akdeniz genç iş adamları dernekleri federasyonu

KÜGİAD’DAN ÖRNEK PROJE

27-10-2020

KÜGİAD’ dan örnek proje
Kütahya Genç İş Adamları ve Yöneticileri Derneği yaptığı projelerle adından sıkça söz ettirmeyi ilke edinerek hem üyelerinin hem de Kütahya iş insanlarının faydalanmasında örnek bir projeyi daha hayata geçirdi.
Kütahya Genç İş Adamları ve Yöneticileri Derneği Başkanı Zafer Bintepe ve yönetim kurulu üyeleri dernek kapsamında üyelerinin ve Kütahya iş dünyasının Devlet destekleri ticari hayatta gelişime ve rekabet edebilirliğe büyük katkı sağlıyor. Kütahya Genç İş Adamları ve Yöneticileri Derneği Başkanı Zafer Bintepe proje hakkında bilgiler vererek “eğitim, bilgilendirme toplantıları, sunumlar özellikle şirket yetkilileri tarafından çok tercih edilmediğinden, katılımcı sayısının istediğimiz seviyelerde olması ve projenin verimliliğinin fazla olması amacıyla muhtelif yerlerde gördüğümüz Teknik Yardım Masalarından esinlenerek projelendirdiğimiz teknik destek talebimizin içeriğinde üyelerimize, iş yerlerinde çalışma alanları içerisinde uygulamalı ve detaylı devlet destekleri ve kurumsallaşma danışmanlığı yapılması hedeflemekteyiz” dedi.
DEVLET DESTEKLERİNDEN ETKİN ŞEKİLDE FAYDALANAMIYORUZ
Kütahya Genç İş Adamları ve Yöneticileri Derneği Başkanı Zafer Bintepe proje hakkında detaylı bilgiler vererek şu ifadelere yer verdi. “Günümüzde kurumsallaşma ve devlet destekleri konularının önemi iş dünyasında giderek artış göstermektedir. Devlet destekleri ticari hayatta gelişime ve rekabet edebilirliğe büyük katkı sağlamaktadır. Yaptığımız araştırmalar sonucunda Kütahya Genç İş Adamları ve Yöneticileri Derneği olarak dernek üyelerimizin devlet desteklerinden etkin ve verimli şekilde faydalanamadığı düşünerek. Bu projemizin ortaya çıkmasının esas nedenidir” dedi.
KURUMSALLAŞMA DANIŞMANLIĞI YAPILMASINI HEDEFLEMEKTEYİZ
Kütahya Genç İş Adamları ve Yöneticileri Derneği Başkanı Bintepe “Bu kapsamda devlet destekleri ve kurumsallaşma konularında tek başına konu ile ilgili eğitim, bilgilendirme toplantıları, sunumlar özellikle şirket yetkilileri tarafından çok tercih edilmediğinden, katılımcı sayısının istediğimiz seviyelerde olması ve projenin verimliliğinin fazla olması amacıyla muhtelif yerlerde gördüğümüz Teknik Yardım Masalarından esinlenerek projelendirdiğimiz teknik destek talebimizin içeriğinde üyelerimize, iş yerlerinde çalışma alanları içerisinde uygulamalı ve detaylı devlet destekleri ve kurumsallaşma danışmanlığı yapılması hedeflemekteyiz.
PROJE KONU BAŞLIKLARI ŞU ŞEKİLDE
Danışmanlık Konu Başlıkları ile de bilgiler veren Kütahya Genç İş Adamları ve Yöneticileri Derneği Başkanı Zafer Bintepe proje konu başlıklarını şu şekilde belirlendiğini bildirdi. Kurumsallaşma- Kurumsallaşma Nedir? Ne değildir, biz kimiz? Ne Yapıyoruz? Kurumsallaşmanın Temel Amacı, Kurumsallaşma Yaklaşımı Ne Olmalı, Adım Adım Kurumsallaşma, Şirketlerimizi tanıyor muyuz, SWOT Analizi, Karar Alma Yöntemleri, Kurumsallaşma Yolunda Karşılaşılan Sorunlar, Kurumsallaşma Yolunda Atılması Gereken Adımlar, Kurumsal İmaj Ve Firmalarda Saygınlık, Aile Şirketi Kavramı ve Temel Özellikleri, Aile Şirketlerinin Zayıf ve Güçlü Noktaları, Aile Şirketlerinin Anayasası, Aile şirketlerinde kurumsallaşan şirket örnekleri, Devlet Destekleri Danışmanlığı, Ticaret Bakanlığı Destekleri, Sanayi ve Teknolojik Bakanlığı Destekleri, TÜBİTAK Destekleri, Kalkınma Ajansları, Destekleri, Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu,

DERNEK ÜYELERİMİZE VE ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN
KOSGEB Destekler Projemiz dahilinde danışmanlık alan firmalar sektörleri ve hacimleri ölçüsünde alabilecekleri tüm hibe ve devlet destekleri konusunda bilgi sahibi olacaklardır. Hibelerden faydalanma metotlarını öğrenerek devlet desteklerinden daha fazla ve etkin fayda sağlayacaklardır. Proje neticesinde kısa vadede danışmanlık yapılan firmalar, uzun vadede ise bölgede bulunan diğer işletmeler devlet destekleri konusunda bilinçli ve tecrübeli olacaklardır. Projemizin şehrimize ve tüm dernek üyelerimize Şahsım ve Yönetim kurulum adına hayırlı olmasını dilerim.

Bizimle bağlantı kurun, yenilikleri öğrenin...     
egafed
Ege ve Akdeniz Bölgesinde Kurulu bulunan Genç İşadamları Dernekleri, çalışmalarında birlik ve uyumu sağlamak ve Ege – Akdeniz Bölgesinde üst düzeyde bir yönetim kuruluşunu oluşturmak üzere “ EGE AKDEN...
devamını oku
ANLAŞMALI OTELER   
BÜLTEN’E ÜYE OLUN   

Copyright 2014 EGAFED | Tüm Hakları Saklıdır. | Kullanım Koşulları